Komitet Organizacyjny

Agnieszka Banaszak – przewodnicząca KO

Nie pamięta dokładnej daty dołączenia do SKNDZiP PROGRESSIO, było to tak dawno… Aktualnie studentka II roku studiów magisterskich o spec. poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna na WSE UAM. Na co dzień, łączy studia i pracę wychowawczą w Domu Opiekuńczo-Wychowawczym, jest również świeżo upieczonym doradcą zawodowym w Szkole Branżowej I stopnia. Zainteresowania pedagogiczne skupia wokół pracy z młodzieżą w szczególności w przestrzeni ulicznej, tzw. streetworkingu. Na co dzień pogodna i zalatana, chętnie dzieli się doświadczeniami i z otwartością przyjmuje lekcje innych osób. Ceni sobie czas spędzony z przyjaciółmi i w gronie rodzinnym, nie trzeba jej powtarzać dwa razy by wyjechać z dala od miasta.

Katarzyna Idzik – wiceprzewodnicząca KO

Miłośniczka wypieków i kawy, studiuje pedagogikę o specjalności doradztwo zawodowe i personalne na III roku, bierze udział w licznych wydarzeniach organizowanych przez UAM i nie tylko. Sama aktywnie działa w SKNDZiP PROGRESSIO już od ponad 2 lat. W wolnych chwilach śpi, ogląda seriale lub gotuje, przy muzyce Happysadu. Mimo miłości do jedzenia zagłębia się w nowinki ze świata zdrowego odżywiania oraz edukacji zdrowotnej.

Aleksandra Jagiełło

Najbardziej lubi słowa, działanie i ludzi, dlatego studiuje pedagogikę na specjalności zarządzanie oświatą oraz poradnictwo i pomoc psychopedagogiczną. Jej zainteresowania to memy- i śmiechoterapia oraz Irlandia Północna, której wspaniałą kulturę i tradycje poznawała w ramach wyjazdu ERASMUS+. Uwielbia dyskusje (na każdy temat), seriale (na każdej platformie) oraz książki (każdej grubości), które inspirują ją do tworzenia własnych tekstów. Chętnie dzieli się swoimi pomysłami, energią oraz żartami.

 

Aleksandra Buśkiewicz

Studentka III roku pedagogiki, specjalności doradztwo zawodowe i personalne na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Poznanianka z krwi i kości, interesuje się rodzimą gwarą. Prywatnie kocha podróże, poznawanie innych kultur oraz nowych smaków. W wolnym czasie gotuje i piecze. Zazwyczaj bez używania gotowych przepisów. W sposób kreatywny zmienia je i dostosowuje pod kubki smakowe domowników i przyjaciół. Poza tym kocha ludzi i jest otwarta na nowe znajomości. Posiada psa, kota i królika, co jest równoznaczne z ogromną miłością do zwierząt.

Klaudia Lesińska

Członkini SKNDZiP PROGRESSIO. Ukończyła studia licencjackie pedagogika specjalność doradztwo zawodowe i personalne, podczas których zainteresowała się tematem profilaktyki wypalenia zawodowego i sposobów radzenia sobie ze stresem, a teraz studiuje specjalność poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna. Jest optymistką, która tworzy i łapie niepowtarzalne okazje. W wolnym czasie uwielbia spotykać się ze znajomymi, piec ciasta, pisać wiersze i czytać książki kryminalne lub fantasy.

Dominika Nieszporek

Studentka pedagogiki na specjalności zarządzanie oświatą oraz SWPS psychologii. Prywatnie mama akity, myszoskoczków, jeża oraz ciągle rosnącej liczby rybek. Interesuje się dogoterapią oraz wpływem zwierząt na samopoczucie ludzi, rysunkiem, fotografią oraz grafiką komputerową. Jedyną porą roku, która się dla niej liczy jest jesień – może wtedy piec dyniowe tarty i robić psu sesje w liściach. Przyjechała do Poznania z Pomorza Zachodniego, aby dzielić się swoją chęcią do działania oraz poczuciem humoru.

 

 

Agnieszka Nymś-Górna

Doktorantka na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół sytuacji osób z niepełnosprawnością fizyczną w warunkach izolacji penitencjarnej oraz relacji pomiędzy rodzeństwem na etapie wczesnej dorosłości. Jest stypendystką Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na rok akademicki 2019/2020. Aktywna również na polu projektowym i organizacyjnym. Prywatnie lubi spędzać czas w gronie bliskich jej osób, czytać książki oraz podróżować.

Violetta Dębicka

Członkini SKNDZiP PROGRESSIO i studentka III roku pedagogiki na specjalności doradztwo zawodowe i personalne UAM. Lubi pracować z młodzieżą i angażować się w wszelakie projekty, które jej to umożliwiają. Warsztaty, gry terenowe, wolontariat, prowadzenie zajęć – wszystko to sprawia, że czuje się na właściwym miejscu. Z roku na rok tylko bardziej przekonuje się o słuszności wyboru danego kierunku, dzięki czemu jest zmotywowana do działania zarówno na uczelni, jak i w kole naukowym. Prywatnie – dusza artysty, która spełnia się szyjąc kostiumy, ubrania i tworząc coś z niczego. Lubi rysować, rzeźbić, pisać opowiadania i ostatnio również grać na gitarze. Czas wolny (jeśli już go trochę znajdzie) spędza również na czytaniu książek i komiksów, uczestniczeniu w sesjach rpg i graniu w gry komputerowe. Interesuję się mitologią słowian i nocnym niebem.

 

 

Marta Wawrzyniak

Studentka pedagogiki, zapalona edukatorka, która nie umie usiedzieć w miejscu. Najlepiej opisuje ją stwierdzenie: „Ciekawość zabiła kota, ale satysfakcja przywróciła go do życia.” Kocha różnorodność i autentyczność. Jest otwarta na ludzi, z ogromnym szacunkiem i zrozumieniem podchodzi do wszelkiej inności. Poszukuje prawd  oraz  swojego miejsca na świecie poprzez dalekie i częste podróże. Rozwija swoje pasje oraz spełnia marzenia jak oszalała. Uwielbia czynić dobro, uszczęśliwiać ludzi – przez to sama czuje się szczęśliwa.

Komitet Programowy

Katarzyna Banaszak – przewodnicząca KP

W 2013 r. założyła Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej przy Zakładzie Pedeutologii na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Zainicjowała oraz współorganizowała wiele wydarzeń oraz projektów w środowisku akademickim m. in. Studencka Akademia Mentoringu oraz Program Mentorski Transfer Kompetencji (pracując jako doradczyni zawodowa w Biurze Karier UAM), Tydzień Międzykulturowy, projekt „Studenci UAM bez Granic”, Strefa Projektów Edukacyjnych i Społecznych, Targi Wyjazdów i Programów Zagranicznych, Międzykulturowa Kawiarenka z Pasją oraz Festiwal Podróżniczy Bez Granic. Pracuje w szkole jako doradczyni zawodowa. Jest przekonana, iż to, jaki powinien być dzisiejszy pedagog, nauczyciel bardzo dobrze ukazuje cytat Jima Hensona: „Dzieci nie pamiętają, czego próbujesz je nauczyć. Pamiętają, jaki jesteś.

Anna Sobczak – wiceprzewodnicząca KP

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studia licencjackie oraz magisterskie ukończyła na kierunku pedagogika, specjalność doradztwo zawodowe i personalne. Obecnie doktorantka w Zakładzie Socjologii Edukacji na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM, gdzie realizuje swoją naukową pasję. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na socjologicznych problemach edukacji, a w szczególności na selekcyjnej i socjalizacyjnej roli szkolnictwa wyższego oraz relacji między wykształceniem akademickim a biografią społeczno-zawodową. Ponadto jest wielką entuzjastką i dwukrotną uczestniczką programu Erasmus, dzięki któremu miała okazję poznać wspaniałych ludzi z niemal wszystkich stron świata, odwiedzić niezwykłe miejsca i zakochać się w przepięknej Irlandii Północnej. W wolnych chwilach lubi czytać, pisać oraz podróżować.

 

Anna Wawrzonek

Pedagog, doradca zawodowy, nauczyciel akademicki na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Doradztwa Zawodowego i Personalnego. Interesuje się szeroko rozumianą aktywnością zawodową dorosłych, funkcjonowaniem pokoleń na rynku pracy, projektowaniem karier oraz poradnictwem zawodowym. Współpracuje ze szkołami podstawowymi oraz ponadpodstawowymi w obszarze doradztwa edukacyjno-zawodowego, jest autorką rozwiązań metodycznych we wskazanym zakresie.